• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار

مراسم امضای نمادین قرارداد استقرار آزمایشگاه روانشناسی و فیزیولوژی بین سازمان انرژی اتمی و دانشگاه شهید بهشتی صبح روز یکشنبه 18 تیرماه جاری با حضور مدیرعامل و جمعی از مسئولین شرکت مادر تخصصی تولید و توسعه انرژی اتمی ایران و رییس و تنی چند از مسئولان دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد و قرارداد مربوطه به امضای دکتر محمد احمدیان، معاون سازمان انرژی اتمی و مدیر عامل شرکت تولید و توسعه و دکتر حسن صدوق، رییس دانشگاه شهید بهشتی رسید.

در این مراسم دکتر احمدیان با تاکید بر اینکه این قرارداد روی یکی از حساس ترین بخش های صنعت هسته ای یعنی ایمنی دست می گذارد، اظهار داشت: شاید وجه تمایز اصلی صنعت هسته ای با صنایع دیگر را بشود در حساسیت فوق العاده ایمنی خلاصه کرد که خود را در انتخاب ساختگاه، طراحی، نصب و بخصوص در بهره برداری نشان می دهد. با این وجود نیروی انسانی بحث بسیار تعیین کننده ای در موضوع ایمنی بهره برداری است و بحث های روانشناختی پرسنل در آن بحث جایگاه ویژه ای دارد. بنابراین پروژه در حوزه کاری بسیار مهمی وارد می شود.

معاون سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه قرارداد امروز یک همکاری سازمان یافته بین یک صنعت و دانشگاه است، افزود: ما به پیمانکار روس اعلام کردیم که در سال های آتی از خدمات موسسات ایرانی استفاده خواهیم کرد. لذا ضرورت دارد با کمک هم این پروژه را به سرانجام برسانیم.

دکتر احمدیان ابراز امیدواری کرد این پروژه نقطه شروعی برای همکاری سازمان و دانشگاه شهید بهشتی برای تأمین نیروی انسانی واحدهای 2 و 3 نیروگاه اتمی بوشهر باشد و افزود: ما در واحد یکم برای آموزش نیروی انسانی متکی به پیمانکار روس بودیم. دوره های متعددی در روسیه داشتیم. در حال حاضر ما صاحب مرکز آموزش بسیار مجهز با افراد دارای صلاحیت بالا و با تجربه هستیم. در دانشگاه هم تجربیات خوبی وجود دارد و دوره های بسیار خوبی را در این زمینه برگزار کرده است.

مدیرعامل شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی گفت: امیدواریم بتوانیم با کمک دوستان کل فرآیند آموزش و تأمین نیروی انسانی واحدهای جدید را تا آنجا که ممکن است بومی کنیم و با کمک دانشگاه بتوانیم آن خدمات را انجام دهیم و از پیمانکار روس مستقل شویم.

دکتر احمدیان ابراز امیدواری کرد با توجه به نیاز کشور در این زمینه و فقدان مرکزی برای ارائه خدماتی از این دست، موفقیت این پروژه باعث شود دیگر صنایع همچون صنایع هوایی که مشاغل حساس دارند و نیازمند چنین ارزیابی هایی هستند، از توانمندی های علمی دانشگاه شهید بهشتی استفاده نمایند.

دکتر حسن صدوق، رییس دانشگاه شهید بهشتی نیز در این مراسم با ابراز خرسندی از اینکه دانشگاه شهید بهشتی و صنعت فاخر انرژی اتمی همدیگر را یافته و این دانشگاه می تواند جایگاه یک کشور خارجی را در حوزه هسته ای بگیرد، گفت: این کار به صورت سازمانی انجام میگیرد و برخلاف دیگر پروژه ها به صورت فردی انجام نمیگیرد و این جای خوشحالی دارد.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی موضوع همکاری علوم انسانی و صنعت را مفید و باعث کمال و اعتلای پروژه ها خواند و افزود: این موضوع به بخش‌های دیگر علوم انسانی ما جرأت می‌دهد و علوم انسانی در بسیاری از مراحل پروژه ها می تواند همکار باشد و چرخ صنعت ما را تقویت کند.

لازم به ذکر است موضوع اصلی این قرار داد تأمین استانداردهای مورد نیاز برای ارزیابی است و در 8 مرحله و 36 ماه اجرایی می‌شود و به مدت 10 سال همکاری‌ها در قالب پشتیبانی خواهد بود.

ایجاد انگیزه شغلی، کاهش میزان خطاکاری‌ها و دوباره‌کاری‌ها، رعایت اصل شایستگی، توسعه و بهبود سطح توانایی شغلی کارکنان از جمله اهداف این پروژه است.


نسخه قابل چاپ